DOMPRESS.PL
Ostatnie wpisy 01/05/14
Aż 99 procent kredytów z rządową subwencją w programie Mieszkanie dla Młodych udzielanych jest na zakup mieszkań. Na domy w pierwszym kwartale tego roku zaciągnięto tylko 1 procent takich zobowiązań. Głównym tego powodem jest limit powierzchni domu (100 mkw. i 110 mkw. dla rodzin z trójką dzieci), jaki został narzucony przez ustawodawcę.

Z analizy przeprowadzonej przez portal nieruchomości Dompress.pl wynika, że deweloperzy w swojej ofercie mają niewiele domów kwalifikujących się do dopłat. Sprawdziliśmy, czy planują takie projekty.

Inpro oferuje domy w dwóch inwestycjach: Golf Park pod Gdynią i Wróbla Staw w Gdańsku. Jednak, jak powiedział portalowi Rafał Zdebski - dyrektor handlowy Inpro, oferty w tych projektach nie obejmuje rządowy program dopłat, ponieważ nie spełniają jego kryteriów.

Oferowane przez firmę Atal domy w osiedlu Ville Murano pod Wrocławiem również nie kwalifikują się do dopłat. Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży w Atal, przyznaje że w ramach MdM można kupić w tej chwili tylko mieszkania w łódzkiej inwestycji firmy - Nowe Polesie.

Echo Investment sprzedaje domy szeregowe w poznańskiej inwestycji Małe Naramowice. Dariusz Cholewa, dyrektor działu projektów mieszkaniowych w Echo Investment wyjaśnia jednak, że ich powierzchnia (od 132,80 do 141,40 mkw.) jest zbyt duża, żeby można było na ich zakup zaciągnąć kredyt z dopłatą.

Dolcan oferuje domy w kilku warszawskich inwestycjach, ale nie ma wśród nich takich, które nie przekraczałyby maksymalnego metrażu, jaki przewiduje program dopłat. Anna Sitnik, dyrektor działu sprzedaży spółki tłumaczy, że firma nie planuje w najbliższym czasie budowy takich projektów. Uzasadnia, że aktualnie Dolcan koncentruje się na inwestycjach w tradycyjne mieszkania oraz osiedla mieszkań bezczynszowych, które łączą zalety mieszkań i domów.

Domy w MdM dostępne będą wkrótce w ramach projektów, które w Lublinie i w Rzeszowie przygotowuje Vikana. Na ten moment takie nieruchomości zostały już sprzedane ponieważ, jak przyznaje Sylwia Szymańska - dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Vikana, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem klientów.
Po dopłatę do kredytu można sięgnąć, wybierając jeden z domów, które Wawel Service buduje w Michałowicach i Niepołomicach pod Krakowem, gdzie ceny zaczynają się od ok. 399 tys. zł. Piotr Kijanka, dyrektor sprzedaży w Wawel Service deklaruje, że oferowane przez firmę domy kwalifikują się zarówno do programu MdM, jak i spełniają wymogi energooszczędne pozwalające jednocześnie na uzyskanie dopłaty w ramach programu NFOŚiGW w wysokości 30 i 50 tysięcy złotych.
Robyg w ofercie kwalifikującej się do dopłat ma obecnie wyłącznie mieszkania. Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki zapewnia jednak, że oferty w ramach programu MdM są dostępne niemal w każdej inwestycji firmy Robyg.
Ronson Development również proponuje wyłącznie mieszkania objęte programem dopłat. Na wybrane lokale w inwestycjach Młody Grunwald II i Chilli City III w Poznaniu, a także niektóre mieszkania we wprowadzonym niedawno do oferty projekcie Panoramika II w Szczecinie można zaciągnąć preferencyjny kredyt. Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development poinformował portal Dompress.pl, że w Młodym Grunwaldzie II jedna trzecia ze 132 mieszkań spełnia kryteria programu, a w projekcie Chilli City III większość z 29 lokali kwalifikuje się do MdM.

Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży Grupy Kapitałowej Euro Styl również przyznaje, że obecnie w ofercie firmy nie ma domów, które kwalifikowałyby się do dopłat. W programie Mieszkanie dla Młodych deweloper oferuje mieszkania w kilku swoich inwestycjach w Gdańsku, Gdyni oraz w Pruszczu Gdańskim.

Domów jednorodzinnych nie buduje również Activ Investment. Firma nie planuje tego typu projektów. W sprzedaży ma natomiast mieszkania, wśród których znajdują się lokale spełniające programowe kryteria.

Kilka mieszkań w MdM można znaleźć w stołecznej ofercie Grupy Inwest. Urszula Hofman z działu sprzedaży Grupy Inwest uzasadnia niewielki procent takich mieszkań w katalogu firmy zbyt niskim limitem ceny (6.126 zł/mkw.) przewidzianym w MdM, jak na warszawskie realia.

LC Corp nie ma w sprzedaży domów, ale mieszkania z dopłatą nie są rzadkością w ofercie firmy. W 12 realizowanych inwestycjach mieszkaniowych w całej Polsce deweloper ma ponad 400 mieszkań spełniających kryteria programu Mieszkanie dla Młodych. Można je znaleźć m.in. w projektach: Osiedle Graniczna, Potokowa, Stabłowicka 77 we Wrocławiu, Osiedle Słoneczne Miasteczko w Krakowie, czy Osiedle Powstańców 33 w podwarszawskich Ząbkach. Mirosław Kujawski - wiceprezes LC Corp informuje, że firma planuje uruchomienie kolejnych projektów, w których zaoferuje mieszkania objęte programem. Zaznacza, że w obecnej ofercie mieszkań w MdM znajdują się nie tylko duże, ale również mniejsze mieszkania.
Atlas Estates, zgodnie ze swoją polityką inwestycyjną, oferuje mieszkania w osiedlach o ponadprzeciętnym standardzie, blisko centrum miasta. Takie podejście wymusza stawki za mkw. lokalu przekraczające limity wyznaczone dla programu Mieszkanie dla Młodych.

Yareal Polska także specjalizuje się w realizacji kameralnych inwestycji mieszkaniowych i apartamentów. Wysokie standard projektów i ekskluzywna lokalizacja inwestycji, która gwarantuje nową jakość życia codziennego, sprawiają że oferta mieszkaniowa firmy skierowana jest do innej grupy klientów niż program Mieszkanie dla Młodych.

Autor: Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl
Autor dompress 11:53 27/05/14 | Komentarze (0)
Gotowe mieszkania w MdM będzie można kupić w specjalnej cenie 5780 zł//mkw.
W sobotę 24. maja firma Barc Warszawa SA. zaprasza na Dzień otwarty do swojej utytułowanej inwestycji Tarasy Dionizosa znajdującej się na warszawskiej Białołęce. Warto odwiedzić w tym dniu inwestycję i skorzystać z niecodziennej okazji, zakupu mieszkania w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.
- W dniach od 24 do 30 maja wszystkie lokale, które mamy w sprzedaży na osiedlu Tarasy Dionizosa będą dostępne w preferencyjnej cenie - 5780 zł/mkw. Wyjątek stanowi tylko kilka mieszkań z bardzo dużymi balkonami/tarasami. Szeroką ofertę lokali znajdą u nas przede wszystkim osoby chcące skorzystać z dopłat do kredytów. Należy zaznaczyć, że możemy zaproponować najbardziej poszukiwane na rynku, mieszkania oddane do użytkowania i mamy jeszcze dostępne lokale o pow. od 34 mkw. - podkreśla Wojciech Stisz z Barc Warszawa SA.
Osoby zainteresowane zakupem mieszkań na osiedlu będą miały okazję obejrzeć lokale w gotowym budynku, który został zrealizowany w pierwszym etapie budowy projektu. W biurze handlowym przy ul. Modlińskiej 309 będzie można zapoznać się również z ofertą mieszkań, które powstaną w kolejnej fazie inwestycji.
Osiedle Tarasy Dionizosa nie jest budowane, jak większość na stołecznej Białołęce, w standardzie podstawowym. Pod względem jakości wykonania i aranżacji części wspólnych dorównuje najlepszym warszawskim inwestycjom. Projekt został nagrodzony godłem Inwestycji Roku 2013 w konkursie Muratora Expo ze względu na standard, jaki oferuje.

W pierwszym gotowym budynku przy ul. Winorośli 12 znajduje się m.in. reprezentacyjny hol z lustrami i strefą wypoczynkową, zostały w nim zainstalowane wysokiej klasy windy hiszpańskiego producenta, a w garażu podziemnym położona jest luksusowa posadzka epoksydowa. W mieszkaniach w standardzie montowane są duże okna sięgające od sufitu do podłogi typu Portfenetr, wysokiej jakości dźwiękoszczelne, antywłamaniowe drzwi klasy 4C renomowanej firmy, a wszystkie ściany wykonywane z materiałów o wysokich właściwościach akustycznych.

Osiedle przyciąga oko swoją lekką, elegancką architekturą. Powstaje w zielonej części stołecznej Białołęki zw. Winnicą, przy ul. Dionizosa i Winorośli. Kompleks docelowo składał się będzie z 4 budynków. Bezpośrednie sąsiedztwo lasów dębowych, znajdujących się w odległości zaledwie 150 metrów od inwestycji oraz Wydmy Nowodworskiej sprawia, że jego przestrzeń jest bezpośrednio "podłączona do natury". Każdy z budynków będzie miał też wewnętrzne patio z miejscem do wypoczynku i zabaw dla dzieci.

Jednocześnie inwestycja położona jest w dogodnym komunikacyjnie miejscu, 300 metrów od ulicy Modlińskiej, co zapewnia mieszkańcom sprawny dojazd do centrum Warszawy. W ukończonym budynku dostępne są jeszcze mieszkania 1-4 pokojowe o powierzchni 34 -71 mkw. z balkonami i tarasami o metrażu do 14 mkw. (dopłata za taras, balkon w cenie) lub ogródkami do 19 mkw. Można je kupić również w opcji z wykończeniem pod klucz.

Odwiedzający inwestycję podczas Dnia otwartego będą mieli możliwość skorzystać z usług w zakresie profesjonalnego doradztwa finansowego. Doradca, biorąc pod uwagę indywidualne preferencje, sprawdzi zdolność kredytową, zaproponuje najlepsze rozwiązania i pomoże wybrać najkorzystniejszą ofertę dostępną na rynku.

Barc Warszawa SA. serdecznie zaprasza do swojego Biura Handlowego przy Modlińskiej 309 (jadąc od centrum należy zawrócić na skrzyżowaniu ul. Modlińskiej i ul. Prząśniczek - przed Fortem Piontek) w dniu 24. maja w godz. 10.00 – 16.00

Autor: Barc Warszawa SA.
Autor dompress 04:19 22/05/14 | Komentarze (0)
Deweloperzy mają dla klientów nawet samochody terenowe

Z informacji zebranych przez portal nieruchomości Dompress.pl wynika, że mimo rekordowych wyników sprzedaży deweloperzy wprowadzają wciąż wiele promocji. Upusty cenowe, atrakcyjne harmonogramy wpłat, sprzedaż ratalna, wykończenie w cenie i bonusy, wśród których są także samochody terenowe.

Na osiedlu Regaty na warszawskiej Białołęce można kupić mieszkania w kredycie, płacąc za nie już od 299 zł miesięcznie. - Tak atrakcyjna kwota to wynik dobrze dobranego kredytu hipotecznego przez nasz Dział Doradztwa Kredytowego, atrakcyjnej ceny mieszkań oraz specjalnego programu, dzięki któremu klient może otrzymać dopłatę do rat kredytu nawet przez trzy lata - wyjaśnia Radosław Bieliński, rzecznik prasowy Dom Development.
Na osiedlach Derby i Klasyków Dom Development oferuje z kolei wykończenie wnętrz w specjalnej cenie - 199 zł za mkw.
Dolcan również przygotował dla klientów promocje w swoich warszawskich inwestycjach. - W osiedlach mieszkań bezczynszowych Rudy Rydz w Rembertowie i Konik Polny na Białołęce obniżyliśmy ceny wybranych mieszkań, do których przynależy wysokie poddasze do zaaranżowania na dodatkowe pomieszczenia. Poddasze, które kosztowało 1 300 zł/mkw. oferujemy teraz w cenie 650 zł za mkw. - informuje Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu i reklamy w firmie Dolcan. - Mieszkanie na osiedlu Rudy Rydz o pow. 67 mkw. + 67 mkw. poddasza, które było wycenione na 461,2 tys. zł, w cenie promocyjnej można kupić teraz za 417,5 tys. zł i zaoszczędzić 43,7 tys. zł - podaje Alicja Dolińska.

W gotowej inwestycji Dolcana - Ogrody Ochota wybrane mieszkania można nabyć w cenie obniżonej o 300 zł/mkw. - obecnie za 7 300 zł/mkw. Lokal o pow. 60,4 mkw. (z balkonem 12 mkw.), który kosztował 459 tys. zł, w promocji jest w tej chwili za 440,9 zł, czyli ponad 18 tys. zł taniej. W mieszkaniach powyżej 70 mkw. wykończenie pod klucz jest w cenie.

Przy zakupie mieszkania na osiedlach Ogrody Ochota, Skierniewicka City oraz Czerwona Jarzębina I i II Dolcan funduje klientom akty notarialne. A osoby, które zdecydują się na dowolny lokal na osiedlach: Skierniewicka City i Ogrody Ochota otrzymują od dewelopera bony na materiały wykończeniowe w wysokości od 3 tys. do 12 tys. zł.
We wszystkich wymienionych inwestycjach klienci mogą liczyć na projekt w cenie – do wyboru mieszkania lub ogródka.

W drugim etapie inwestycji Dobra Wola firma Dantex oferuje promocyjny harmonogram wpłat. - Przy podpisaniu umowy klienci wpłacają 5 proc. wartości mieszkania. Kolejne 5 proc. po 3 miesiącach, a pozostałe 90 proc. dopiero przy odbiorze kluczy. Dodatkowo wykończenie mieszkania w podstawowym pakiecie jest dostępne za 200 zł/mkw. - wyjaśnia Sławomir Szczakowski, dyrektor ds. sprzedaży w Dantex.

Euro Styl zwykle oferuje rabaty klientom, którzy zdecydują się na zakup podczas dni otwartych oraz targów mieszkaniowych. - Ostatnio wprowadziliśmy także system „okazja tygodnia”, w ramach którego proponujemy pewną pulę mieszkań w okazyjnych cenach. Ponadto oferujemy klientom kartę rabatową Home Profit, uprawniającą do zniżek w około 700 sklepach z wyposażeniem wnętrz w całej Polsce, dzięki czemu mogą sporo zaoszczędzić - zaznacza Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży Euro Styl.
Urszula Hofman reprezentująca spółkę HB Inwestor działającą w ramach Grupy Inwest zapewnia, że wzrost limitu cenowego w programie Mieszkanie dla Młodych pozwolił firmie zaoferować po kilka mieszkań z dopłatą w poszczególnych warszawskich inwestycjach.
JHM Development w drodze indywidualnych negocjacji proponuje klientom atrakcyjne warunki zakupu. - Klient może otrzymać upust cenowy, elastyczny harmonogram wpłat, albo możliwość zakupu ratalnego z nieoprocentowanymi ratami i okresem spłaty sięgającym nawet 10 lat - wylicza Dariusz Frontczak, dyrektor ds. handlowych w JHM Development. Przypomina również, że we wszystkich inwestycjach JHM Development można kupić mieszkania kwalifikujące się do dopłat.
Atlas Estates oferuje promocję na mieszkania w dwóch swoich warszawskich inwestycjach: ConceptHouse Mokotów znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie Galerii Mokotów i Mokotów Business Park oraz Apartamentach przy Krasińskiego na Żoliborzu Południowym. - Do końca kwietnia kupujący otrzymają 30 proc. rabatu na miejsce parkingowe w garażu podziemnym - zapewnia Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates.
Marvipol na specjalnych warunkach cenowych oferuje teraz mieszkania we wprowadzonej niedawno do sprzedaży stołecznej inwestycji Central Park Ursynów. Część lokali spełnia w niej warunki programu Mieszkanie dla Młodych. Klientom kupującym ekskluzywne apartamenty w Hill Park Apartments na Bielanach deweloper daje w prezencie samochód Range Rover Evoque. W pozostałych inwestycjach firmy Bielany Residence, Osiedle Zielona Italia, Apartamenty Mokotów Park i Rezydencja Art.Eco firma zapewnia wykończenie mieszkania w cenie zakupu.
Victoria Dom w promocyjnej cenie ma 20 mieszkań w inwestycji Ogrody Targówek, która ruszyła niedawno obok pętli autobusowej przy ul. Krasnobrodzkiej. - Promocyjne ceny mieszkań kształtują się w przedziale od 5860 do 6300 zł/mkw. W ofercie mamy też mieszkania w programie MdM - zaznacza Magdalena Rurarz, dyrektor działu sprzedaży i marketingu Victoria Dom.
LC Corp wprowadza cyklicznie promocje na wybrane mieszkania. Można je wtedy kupić w cenie od 100 do 300 zł/mkw. niższej od ceny ofertowej. - Dodatkowo dla części projektów przygotowaliśmy pulę mieszkań spełniających wymagania rządowego programy Mieszkania dla Młodych. Ofertę w MdM nasi klienci mogą znaleźć między innymi w Słonecznym Miasteczku w Krakowie, Powstańców 33 w podwarszawskich Ząbkach, Osiedlu Przy Srebrnej w Gdańsku oraz na Osiedlu Maestro, Potokowa i Graniczna we Wrocławiu - wymienia Mirosław Kujawski, wiceprezes LC Corp.
Polnord największe promocje oferuje kupującym w swoich inwestycjach w Gdańsku i Olsztynie, w których dostępne są jeszcze nieliczne mieszkania gotowe.
Inpro przygotowuje co jakiś czas specjalne oferty promocyjne. - Mają formę rabatów na mieszkania, tańszych miejsc postojowych, piwnic w cenie mieszkania, 5-letniej gwarancji na domy, czy gratisowych kolektorów słonecznych - Rafał Zdebski, dyrektor handlowy Inpro zachęca do śledzenia oferty firmy.
Wawel Service w krakowskiej inwestycji Mochnackiego w kwietniu daje w prezencie komórkę lokatorską do wybranych mieszkań o pow. 39 mkw. i do wszystkich lokali w energooszczędnej inwestycji Wężyka 10. - Również w Warszawie w luksusowej inwestycji Mokotów Residence ostatni - 87 metrowy apartament oferujemy teraz w cenie 850 tys. zł z garażem i komórką - informuje Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service.
Ronson Development nie wprowadza promocji czy bonusów dla klientów. - Nasza standardowa oferta jest dostosowana do obecnych potrzeb różnych grup nabywców. Potwierdzeniem tego może być fakt, że pierwszy kwartał tego roku był najlepszy w historii sprzedaży firmy - powiedział portalowi Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Ronson Development.

Autor: Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl
Autor dompress 01:46 09/05/14 | Komentarze (0)
Online: 0 Login i 17 Goście